Naše služby

Čo ponúkame?

Stomatochirurgia
V našej ambulancii vykonávame v oblasti chirurgie ústnej dutiny zákroky z dôvodov preventívnych, terapeutických či kozmetických:
  • chirurgická predprotetická príprava
  • šitie tkanív poškodených úrazom
  • extrakcie z ortodontických dôvodov (aktívna spolupráca s čeľustným ortopédom)
  • extrakcie zubov múdrosti
  • extrakcie zubov, ktore už nie je možné zachrániť
  • extrakcie nadpočetných zubov, ktoré bránia ďalším zubom prerezať sa
  • extrakcie pred ožarovaním, chemoterapiou a orgánovou transplantáciou
Všetky tieto zákroky sa vykonávajú v lokálnej anestézii (znecitlivení) a sú bezbolestné. Každému zákroku predchádza konzultácia, objasnenie problematiky pacientovi, popis výkonu, jeho trvanie a doba hojenia podľa vopred stanoveného liečebného plánu.
Protetika
Protetika zabezpečuje nahradzovanie stretených zubov od jednotlivých zubov (fazety, korunky), ich častí až po skupiny chýbajúcich zubov (mostíky) či doplnenie zubov do takmer bezzubej čeľusti (snímateľné náhrady). Možnosti dnešnej protetiky sú veľmi široké. Súčasný trend smeruje k čo najčastejšiemu využitiu fixných (nesnímateľných) riešení, ktoré sú pre pacienta nielen funkčné ale aj estetické, zvlášť pri využití keramických materiálov, ktoré dokonale imitujú zubnú sklovinu. Fixná protetika – zubné náhrady sú pevne spojené so zvýškovým chrupom. Keramická fazeta – nahrádza miernu stratu tvrdých zubných tkanív, môže korigovať estetické nedokonalosti zubov spôsobené vývojovým poškodením tvrdých zubných tkanív. Taktiež je schopná upraviť mierne zmeny v postavení zubov. Po odstránení povrchovej vrstvy zuba z prednej časti sa keramická fazeta nalepí. Zhotovuje sa individuálne v laboratóriu podľa potrieb pacienta. Korunka – nahradzuje celý povrch viditeľnej časti zubu, ktorý bol výrazne poškodený úrazom, kazom. Materiály použité na výrobu koruniek sú plne estetické. Ponúkame metalokeramické korunky, keramické korunky, cercon keramické korunky. Mostík - rieši stratu jedného alebo viacerých zubov premostením medzery a vytvorením náhrady, ktorá je pevne uchytená pomocou koruniek na zuby susediace s medzerou. Našim pacientom navrhujeme estetické, presne doliehajúce náhrady, ktoré pomôžu pacientom prinavrátiť kvalitu života prostredníctvom dokonalej funkcie a estetiky v ústach. Pacienta oboznámime s možným riešením daného stavu. Každú situáciu po strate zubov je možné riešiť viacerými postupmi v závislosti od nárokov pacienta a jeho finančných možností. Na dentálnom trhu je množstvo protetických materiálov, z ktorých si pacient môže vybrať od najlacnejších kovových po metalokeramické a zirkonoxidové, ktoré sú finančne najnáročnejšie. Všetky protetické práce sú zhotovované v najvyššom európskom štandarde s vysokým estetickým efektom, presnosťou, precíznym laboratórnym vypracovaním a dokonalou funkčnosťou.
Parodontológia
Parodontológia sa zaoberá ochoreniami parodontu, t.j. závesného zubného aparátu. Najčastejším začiatkom ochorenia zavesného aparátu je gingivitída, čiže zápal ďasien. Ako prve príznaky sa objavujú výrazne začervenané a opuchnuté ďasná, ktoré krvácajú väčinou pri umývaní zubov. V miestach kde došlo k porušeniu úponu tkaniva k zubom vznikajú parodontálne vačky. Je nutné čistenie parodontálnych vačkov priemerne 2-4 krát ročne. Okrem sprievodného krvácania je častým signálom aj zápach z úst. Pri podcenní tohto stavu môže zápal veľmi rýchlo pokročiť až ku kosti. Prevažná väčšina ochorení začína po 30. roku života pacienta. Pri včasnej liečbe gingivitídy, správnou hygienou môžeme u pacientov dosiahnuť vyliečenie bez následkov. Preto odporúčame pravidelné snímkovanie záhryzovými snímkami jedenkrát za 24 mesiacov. Ak sa parodontitída podchytí na začiatku ústupu kosti, proces sa dá zastaviť a stav je možné zdržať počas celého ďalšieho života.
Pedostomatológia
Detská stomatológia K detským pacientom pristupuje zubný lekár so zámerom vybudovať si  s nimi vzťah a dôveru. Starostlivosť o detský chrup je rovnako dôležitá a nevyhnutná ako o chrup v dospelom veku. Aktívna starostlivosť zo strany lekára by mala začať okolo 2,3 roku života. Prvé návštevy venujeme zoznámeniu pacienta s ambulantným prostredím a komplexnému vyšetreniu spoločne v prítomnosti rodiča. Dieťa si postupne zvyká na prostredie ambulancie. Rodičov zoznamujeme sa vysledkom vyšetrenia a aktívne informujeme ako sa správne starať o zuby svojho dieťaťa. Starostlivou voľbou slov predchádzame zbytočnému rozrušeniu a strachu detí. Od obdobia kedy si už dieťa je schopné zuby čistiť samostatne, inštruktáž je vedená hravou formou priamo dieťaťu. V období zmiešaného chrupu dbáme na fluoridáciu trvalých zubov ako i pečatenie zubov. Kývavé mliečne zuby idú vonku hravo a zábavne. Pre detského pacienta máme na výber farebné plomby Twinky star. Optimálna periódu navštev u detského pacienta odporúčame jedenkrát za pol roka.
Endodoncia
V prípade, že už dôjde k rozsiahlemu poškodeniu Vášho zuba kazom či infekciou, ktoré prenikajú až k zubnému nervu, je nutné ošetrenie koreňových kanálikov – endodoncia. Hlavné príznaky sú bolesť zuba pri žuvaní, citlivosť na teplé a studené podnety, opuch v oblasti tváre. Cieľom endodontického ošetrenia je dôkladne prečistiť koreňové kanáliky a hermeticky ich uzavrieť definitívnou koreňovou výplňou. Len dobre utesnený kanálik zabráni ďalšiemu šíreniu baktérií z okolia koreňa zuba do kosti. Ak by zubné kanáliky ostali neošetrené vo voľnom priestore by sa mohli množiť baktérie a dať tak podnet ku vzniku periapikálneho zápalu / hnisavého vačku. Infekcia zo zubnej drene sa postupne rozšíruje do kosti okolo zuba, nie je možné naďalej udržať zub na svojom mieste a dochádza k strate zuba. Neliečené kanáliky tak dokážu ovplyvniť aj vaše celkové zdravie. Endodonticky ošetrený zub, je síce devitálny (mŕtvy), ale zachováva Vám naďalej svoju funkciu. Po zaplnení kanálikov plynule nastupuje ošetrenie postendodontické, tzn. rekonštrukcia korunkovej časti zuba. (protetika).
Záchovná stomatológia
Do tejto kategórie zaraďujeme úkony týkajúce sa ošetrenia zubného kazu, úrazov zubov a komplikácii s nimi spojenými. Ako názov hovorí, hlavným cieľom ošetrenia postihnutého zuba je zachrániťho ho, a tým aj zachovať v ústnej dutine. V našej zubnej ambulancii používame vysokokvalitné kompozitné, skloionomérne, kompomérne materiály zahraničných výrobcov. Každému pacientovi venujeme individuálny prístup. Všetky zákroky prevádzané v našej ambulancii sú bezbolestné s maximálnou šetrnosťou k okolitým tkanivám.
Hygiena
Dentálna hygiena je dnes neoddeliteľnou súčasťou prevencie pred zubným kazom, zápalom ďasien, paradontitídou. Cieľom hygieny je aj Váš svieži dych. Najčastejšími príčinami nepríjemného zápachu sú práve nánosy povlakov a kameňa, ktoré sa pravidelnou hygienou úspešne odstraňujú. Dentálna hygienička pacientom poskytne informácie v oblasti dôkladnej čistoty ústnej dutiny a taktiež výživy. Proces dentálnej hygieny pozostáva z niekoľkých fáz. Profesionálnymi postupmi sa odstráni zubný kameň. Pieskovaním sa eliminujú pigmentové povlaky z cigariet, kávy, čaju, červeného vína… Leštiace pasty zuby vyhladia, zabezpečia intenzívnu fluoridáciu, ako aj ochranu citlivých krčkov. Dentálna hygiena trvá 30-60 minút,  odporúča sa vykonávať raz za pol roka. Bielenie zubov – proces bielenia odporúčame aplikovať po absolvovaní dentálnej hygieny. Ponúkame Vám na výber dva typy bielenia – ambulantné a domáce. Pri ambulantnom bielení je efekt bielenia rýchlejší. Po približne hodinovom pôsobení bieliaceho gélu je viditeľné bielenie už o niekoľko odtieňov. Pri domácom bielení si intenzitu bielenia reguluje pacient sám pomocou množstva bieliaceho gél a bieliacich nosičov, presne kopírujúcich Vaše zuboradie, zhotovených ambulantne. Po zaškolení hygieničkou si pacient bieli zuby v domácom prostredí, kým nedosiahne želaný výsledok.
Prevencia
Prevencia u nás začína u tých najmenších približne od 3 rokov. Našou snahou je naučiť  správnemu ústnemu zdraviu  a zvýšiť prevenciu u detí, adolescentov aj dospelých. Pri prvej návšteve sa zameriavame na komplexné vyšetrenie a  zhodnotenie stavu Vašej ústnej dutiny, kontrolou nielen zubov, ale i okolitých mäkkých tkanív. Ambulancia je vybavená najmodernejším intraorálnym röntgenovým prístrojom – rádioviziografom Vistascan, ktorý umožňuje priamo z čipu preniesť zachytený obraz do počítača. Snímka je kvalitnejšia, s viditeľnejšou  detekciou problematických miest. Po preventívnej prehliadke nasleduje konzultácia s lekárom – objasnenie problémov a samotný návrh ošetrenia s ohľadom na Vaše predstavy.

 

 

Technológie

Technológie ktoré využívame